Bavlna, včelí vosk a oheň: Tělové a ušní svíčky vám pomohou vyřešit zdravotní potíže

21.12.2021PokrokČtení do 10 minut

Tělové a ušní svíčky jsou starodávnou podpůrnou a doplňkovou léčebnou terapií, která je velmi příjemná, nenáročná a nebolestivá. Často má až překvapivě výrazné účinky na zlepšení zdraví. Jak vypadá taková tělová svíčka, jak se s ní pracuje a v čem nám může pomoci?

Použití ušní svíčky

Co je tělová svíčka

Tělová nebo ušní svíčka je bavlna napuštěná včelím voskem (může být obohacen o esenciální oleje a obsahovat i jiné příměsi, např. propolis) srolovaná do vysokého kornoutu s dutinou uprostřed.

Výrobě tělových svíček se věnuje více výrobců. Základ svíčky by vždy měl tvořit včelí vosk a bavlna.

Pro koho je táto terapie určená

Svíčkování v podstatě nemá kontraindikace. Opatrnost je na místě v případě alergie nebo přecitlivělosti na včelí produkty nebo esenciální oleje, kterými jsou svíčky napuštěny. Dá se říci, že tato terapie se nehodí pro lidi, kteří mají strach z ohně a při příliš neklidných dětech či dospělých, kteří nevydrží pár minut v klidu při ošetření.

Na tělo nebo do ucha?

Tělové a ušní svíčky jsou ze stejných materiálů, ale ušní svíčky jsou užší. Vkládají se přímo do ucha, případně za ucho, je-li v oblasti uší nějaká vážnější zdravotní potíž - například. implantát, vložená trubička nebo akutní zánět.

Jak se pracuje s tělovou svíčkou

Před prací s tělovou, resp. ušní svíčkou si vždy připravte zdroj ohně (ideálně zapálenou svíčku nebo kahánek, případně zapalovač), dlouhou pinzetu a nádobku s vodou. Tělová svíčka se totiž nedá sfouknout, musíte ji uhasit ve vodě.

Příprava na terapii svíčkami

Na vrchním - širším konci kornoutu je kousek bavlny bez vosku. Tento bílý kousek se zapálí a svíčku terapeut přiloží tenčím koncem na tělo, nejčastěji se přikládá do pupku nebo na bolestivé místo. V případě ušní svíčky je vhodné pro bezpečnost zakrýt vlasy ručníkem.

Také se doporučuje podložit svíčku kouskem papírového kapesníku nebo husté gázy, neboť při hoření může na tělo spadnout popílek. Někteří výrobci proto přidávají na konec svíčky gázovou zátku a přikládají k balení svíček ochranné kolečko, které se navleče zespodu na svíčku.

Svíčka by měla být na tělo přiložena těsně, aby zespodu neunikal kouř. Pokud je to nutné, pinzetou odštipujeme shořelé části. Necháme svíčku dohořet asi do 2/3, což trvá přibližně 8 minut, a její zbytek uhasíme namočením do nádobky s vodou.

Co čekat od ušní svíčky

Ušní svíčku můžete vyzkoušet, pokud vás trápí nedoslýchavost, pocit tlaku v uších, svědění uší, bolesti v krku nebo časté záněty horních cest dýchacích, chronická či akutní rýma nebo porucha čichu. Doporučují se také při stresu a podrážděné psychice.

Teplo ze svíčky a jemný podtlak vyrovnává tlak v celé soustavě přes Eustachovou trubici a změkčuje ušní maz, který se pak z ucha dá snáze vyčistit.

Co čekat od tělové svíčky

Tělové svíčky jako tradiční terapie se v Evropě používají již velmi dlouho. Vytváří jemný podtlak a přehřívají akupunkturní body a tím se velmi přibližují východní medicíně. Ta používá ke stimulaci akupunkturních bodů například moxování, baňkování nebo akupunkturu.

Tělové svíčky jemně, ale účinně zmírňují projevy zánětu a bolesti. Přikládají se buď na univerzální místo - do pupíku nebo přímo na místo, které bolí. Při použití do pupku nepotřebujete asistenci a umíte si svíčku aplikovat i sami.

Tělové svíčky jsou obohacené esenciálními oleji

Na terapii je velmi příjemných těch pár minut, kdy se díváte do plamene. Doporučuje se dopřát si tehdy klid, nenechat se ničím rušit a myslet na to, jak se tělo uzdravuje.

Zajímavá (i když obtížně ověřitelná) je informace o maďarské léčitelce, která dlouhodobě aplikovala svíčku a programovala při tom svou mysl na hubnutí. Během roku se jí takto podařilo zhubnout ze 160 na 90kg a váhu si udržet.

Jak si vybrat vůni tělové svíčky

Esenciální oleje přidávané do tělových svíček mají svůj význam. Vybírejte je buď podle obtíží, které ošetřovaného člověka trápí, ale často si je umíme dobře vybrat i intuitivně.

Neexistuje „špatný“ výběr vůně, jediné, co může překážet, je případná alergie na zvolený esenciální olej. Pokud si nejste jisti a chcete svíčky vyzkoušet, volte tělové svíčky bez silic. Pro obsah včelího vosku mají i tyto svíčky příjemnou přírodní medovou vůni.

Které jsou nejoblíbenější?

Největší zájem je o tělové svíčky bez silic, hned za nimi o heřmánkové. Tělové svíčky s heřmánkovou silicí mají silné protizánětlivé a hojivé účinky. Jsou vhodné i při stresu a nespavosti, poruchách soustředění, problémech s trávením, vysokém krevním tlaku a bolestivé menstruaci. Obecně všude tam, kde se vyskytují bolesti a křeče.

Další oblíbenou příměsí je eukalyptový olej. Svíčku můžeme přikládat na hrudní kost při problémech dýchací soustavy, jako je rýma a ucpaný nos, kašel, astma, zánět mandlí nebo dutin. Eukalyptové svíčky se pálí i při nízkém krevním tlaku, revmatismu a infekcích močových cest.

Tělové svíčky s čajovníkovou silicí pomáhají při plísňových onemocněních, jako jsou kandidózy a mykózy. Jsou vhodné i při onemocnění dýchacích cest. Čajovníkový olej je jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik.

Zaujalo?

Terapie tělovými a ušními svíčkami je stará a dobře ověřená podpůrná a doplňková forma řešení zdravotních potíží. Oheň je tajemná substance, která spálí špatné, pročistí vzduch a fascinuje mysl. V kombinaci s přírodním včelím voskem se jedná o skutečně působivou terapii, jejíž účinky si každý může na sobě ověřit a to bezbolestně a příjemně.

Zkusili jste tělové nebo ušní svíčky? Pracujete s nimi ve vaší praxi? Potěšte nás komentářem.

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.