Svíčky, které hoří pro vaše zdraví

23.9.2015Velvesa doporučujeČtení na 4 minuty
Svíčky, které hoří pro vaše zdraví

Svíčky jsou často spojovány s romantikou a útulnou atmosférou, která by doma neměla chybět. Ušní a tělové svíčky sice fungují na jiném principu než je „pouhé“ pomalé hoření knotu, ale přinesou vám rovněž pocit pohody a příjemné úlevy. Jejich blahodárné účinky byly známé již v dobách staré Číny nebo Egypta. Novodobá podoba a účinky svíček tak vycházejí z tisíciletých zkušeností a pomáhají úspěšně zvládnout řadu zdravotních neduhů.

Ušní a tělové svíčky mají tvar trychtýře a obsahují včelí vosk a éterické oleje, které se postupně uvolňují při hoření. Svíčky jsou skvělým pomocníkem při zánětech uší, rýmě, nespavosti, migrénách a bolestech hlavy, zánětech dutin a dalších zdravotních potížích. Ušní svíčky se vkládají do ucha, přičemž dochází při hoření k uvolnění tepla a vzniku mírného vakua a podtlaku. To vede k uvolňování nečistot a jejich vysátí a vyrovnání tlaku v hlavě. Tělové svíčky pracují také na principu vzniku vakua neboli komínového efektu, který způsobuje uvolnění a odplavení nečistot či usazenin. Jednoduché použití umožňuje aplikaci svíček jak pod taktovkou zkušeného terapeuta nebo v pohodlí domova.

Stop bolestem hlavy a rýmě

Ušní svíce mohou být naplněny nejen včelím voskem, ale i éterickými oleji. Chvíle terapie tak může být prosycena příjemnou vůní máty, levandulí, santálovým dřevem, růží, eukalyptem, meduňkou, rozmarýnem nebo jedlí. Tento druh svíček je vhodné používat při problémech se záněty uší nebo bolestech hlavy. Podílí se na léčbě rýmy a odstraňují hučení v uších, nespavost, nahromaděný hlen v horních cestách dýchacích a vyrovnávají tlak v uších. Kromě fyzických účinků mají svíčky také pozitivní vliv na psychický stav a pohodu. Hořením svíček se uvolňují zablokované toky energie. Nejedná se tedy pouze o léčbu těla, ale také o očistu ducha.

Tělové svíčky mají široké možnosti využití. Přikládají se na pupek nebo jiné bolestivé nebo postižené místo. Citrónové svíčky pomáhají s trávicími potížemi a přikládají se přímo na pupek, eukalyptová svíčka se přikládá na hruď a je účinná při boji s dýchacími potížemi. Rozmarýnová svíce uleví od revmatických bolestí a zánětů, heřmánková se může pochlubit výraznými hojivými a protizánětlivými účinky, přičemž aplikace obou druhů těchto svíček je přímo na postiženém místě. Mezi tělové svíce patří také muškátovo-šalvějové, které ulevují od menstruačních bolestí nebo čajovníkové, které pomáhají při potížích s mykózou nebo kandidózou.

Neopomíjejte bezpečné používání

Člověk má mimo jiné často pomíjená energetická centra, přes která proudí energie. K jejich uvolnění slouží čakrové svíčky, jejichž použití se liší dle jejich barev. Pro příjemný zážitek a dokonalé uvolnění je rozhodně lepší vydat se do rukou zkušeného terapeuta, který přesně ví, jak nejlépe tento druh svící používat. Stejné je to s voskovými obklady sloužícími k uvolnění křečových stavů nebo zmírnění artrózy, bolestí kloubů a páteře, revmatických obtíží či celulitidy. Voskové obklady se nesmí přikládat na pokožku a nejsou vhodné pro těhotné nebo lidi s alergií na včelí vosk a onemocněními kůže nebo záněty.

Ať už jsou svíčky používány profesionálními terapeuty nebo v domácím prostředí, je potřeba dbát na určité bezpečnostní opatření. Při používání ušních a tělových svící je nutné mít přichystanou nádobku s vodou, ve které se svíce uhasí a kousek gázy pro užití na tělo. Někteří lidé mohou mít přirozený strach z ohně. Hořící plamínek je přeci jen v malé blízkosti od těla a může klienta nebo třeba dítě či neznalého uživatele vyděsit. Je tedy nutné, je dobře seznámit s aplikací svící i pocity, které mohou během hoření očekávat. Pohodlí a komfort klienta jsou vždy na prvním místě!

Inspiroval Vás článek k něčemu novému, ale chybí Vám vybavení?
[blue_block_text]

Komentáře k článku 0

Buďte první, kdo přidá komentář.